WhatsApp Messenger

iPhone ve iPad için Popüler Mesajlaşma Uygulaması

Platform: İphone ve İpad
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce, Türkçe
Üretici: WhatsApp Inc.
tamindir.com indir.com gezginler.net

WhatsApp Messenger, iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad cihazlarınız üzerinde kullanabileceğiniz, dünya genelinde oldukça popüler olan bir ücretsiz mesajlaşma uygulamasıdır.

Çapraz platform desteği sayesinde uygulamanın yüklü olduğu tüm mobil cihaz kullanıcılarıyla iletişim halinde olabileceğiniz uygulama, telefon numaranıza göre size bir kullanıcı hesabı oluşturmaktadır ve otomatik olarak telefonunuzun kişi listesi üzerinde yer alan arkadaşlarınızdan WhatsApp kullananları sizin iletişim listenize eklemektedir. Bu sayede arkadaşlarınızı teker teker programa eklemek gibi bir dertle uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Listenizde yer alan tüm arkadaşlarınızla ücretsiz bir şekilde mesajlaşabileceğiniz, resim ve video dosyaları paylaşabileceğiniz, sesli mesaj gönderebileceğiniz, konum verilerinizi paylaşabileceğiniz, grup sohbetleri düzenleyebileceğiniz, uygulama içerisinde yer alan farklı ifadelerle kendinizi ifade edebileceğiniz ve çok daha fazlasına sahip olan Whatsapp, tüm mobil cihazlar üzerinde yer alması gereken uygulamalardan bir tanesidir.

Arkadaşlarınıza mesaj göndermek için onların çevrimiçi mi yoksa çevrimdışı mı olduğunu önemsemenize gerek olmayan uygulama ile gönderdiğiniz mesajların arkadaşınız tarafından görüntülenip görüntülenmediğini görme şansına da sahipsiniz.

Mavi Tikten Kurtulma

Tüm bunların dışında ne zaman isterseniz arkadaşlarınızla yapmış olduğunuz sohbetlere ilişkin logları görüntüleyebilir ve geçmişte neler konuştuğunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Dünya üzerinde milyonlarca insan tarafından kullanılan WhatsApp'ı akıllı telefonlarınız üzerine kurarak, arkadaşlarınızla ücretsiz bir şekilde mesajlaşmaya hemen başlayabilirsiniz.

2.11.5 sürüm yenilikleri:

  • Yeni iOS 7 kullanıcı arayüzü
  • Toplu mesaj gönderimleri için grup oluşturma
  • Konumu 3 boyutlu harita üzerinde görme, konum gizleme, konum arama
  • Gönderileri ön izleme
  • Yeni bildirim uyarıları ve sesleri
  • Yazı boyutunu ayarlama
  • Resimleri göndermeden önce kırpma
  • Engellenen kişilerin daha kolay yönetilmesine imkan tanıyan yeni arayüz
İndirme Sayfası (tamindir.com)
WhatsApp Messenger kullanılan en yaygın mobil iletişim araçlarından biridir. Uygulama sayesinde diğer kullanıcılarla mesajlaşabilir, ses kaydı gönderebilir, fotoğraf paylaşabilirsiniz. 
 
WhatsApp Messenger telefon numaranız ile listenizde uygulamayı kullanan tüm kişilerle iletişim kurmaya başlamanızı sağlar. Online durumdayken hızlı bir şekilde mesajlaşabilirken online olmadığınız anlarda WhatsApp Messenger size gelen iletileri saklar ve görmenizi sağlar.
İndirme Sayfası (indir.com)

WhatsApp halihazırda iPhone ve diğer bütün akıllı telefonlarda kullanılabilen, platformlar arası bir akıllı telefon mesaj gönderi programıdır. Bu program arkadaşlardan, iş arkadaşlarından ve aileden gelen mesajları anında almak için push bildirimleri kullanır. SMS'ten WhatsApp'e geçerek, mesajları, resimleri, sesli notları ve video mesajlarını WhatsApp kullanıcılarıyla hiçbir ücret ödemeden gönderip alın. Bütün özellikler dahildir, ekstra uygulama-içi satın alımlarına gerek kalmaz.

NEDEN WHATSAPP KULLANMALI:

GİZLİ BİR ÜCRET YOK: Siz ve arkadaşlarınız uygulamayı indirdiğinizde, istediğiniz kadar sohbet etmek için kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınıza günde bir milyon mesaj gönderin, hem de bedavaya! WhatsApp sizin Internet bağlantınızı kullanır: 3G/EDGE veya kullanılabilir olduğunda Wi-Fi.

ÇOKLU ORTAM: Arkadaşlarınıza ve kişilerinize Video, Resim ve Sesli notlar gönderin.

GRUP SOHBETİ: Kişilerinizle grup konuşması yapmanın tadına varın. Grup katılımcısı ekleyin veya kaldırın, grup konusunu değiştirin ve bir grup ikonu seçin.

KİŞİSEL: Bütün kişilerinize gözükecek bir profil fotoğrafı ayarlayın.

ULUSLARARASI ÜCRETLER YOK: Uluslararası bir eposta göndermek için fazladan bir ücret ödenmediği gibi, uluslararası WhatsApp mesajları göndermenin de bir maliyeti yoktur. Dünyanın her yerindeki arkadaşlarınızla, WhatsApp Messenger telefonlarında yüklü olduğu sürece sohbet edin ve can sıkıcı uluslar arası SMS ücretlerinden kurtulun.

PIN ve KULLANICI ADLARINA HAYIR DEYİN: Başka bir PIN veya kullanıcı adını hatırlamayı neden kafanıza takacaksınız ki? WhatsApp, SMS gibi, telefon numaranız ile çalışır ve var olan telefon rehberiniz ile mükemmel bir şekilde bütünleşir.

OTURUM AÇMA/KAPAMAYA GEREK YOK: Diğer bir bilgisayar veya aygıtta oturumunuzun kapanacağı şaşkınlığına son. Push bildirimleri ile WhatsApp HER ZAMAN AÇIK ve HER ZAMAN BAĞLI.

ARKADAŞLARI EKLEMEYE GEREK YOK: Kişilerinizle otomatik olarak bağlanmak için sizin Telefon Rehberiniz kullanılır. WhatsApp Messenger'a hali hazırda sahip olan kişileriniz, otomatik olarak, bir arkadaş listenize benzer olarak, Favoriler bölümü altında gösterilecektir.

ÇEVRİMDIŞI MESAJLAR: Push bildirimlerinizi gözden kaçırsanız veya iPhone'unuzu kapatsanız bile WhatsApp, uygulamayı bir sonraki kullandığınızda siz mesajlarınızı alana kadar onları saklar.

VE ÇOK DAHA FAZLASI: Konum ve yerleri paylaşın, Kişi bilgilerini gönderip alın, Özel arka plan, Özel bildirim sesleri, Landscape Modu, Mesaj zaman gösterimi, Sohbet geçmişinin eposta olarak gönderilmesi, Mesaj ve ortam dosyalarının birçok kullanıcıya yayını, ve çok daha fazlası!

iPhone'da WhatsApp neredeyse bütün operatörler ve ağlar ile çalışmaktadır fakat bazı operatör limitlendirmeleri olabilir. Eğer Apple'ı desteklemeyen bir kablosuz operatördeyseniz, FAQ'muzu kapsama alanımızdaki en güncel bilgiler için iki kere kontrol ediniz. 

NOT: WhatsApp bir telefon uygulamasıdır ve iPod veya iPad gibi cihazlar DESTEKLENMEMEKTEDİR.

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;