Swarm

iOS için Swarm Uygulaması

Platform: İphone ve İpad
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce, ispanyolca, italyanca, Fransızca, Almanca, P
Üretici: foursquare
tamindir.com indir.com

Foursquare’in yeni uygulaması Swarm, dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarınızın aktivitelerini takip edebileceğiniz, onlarca kolay ve hızlı bir şekilde etkileşime geçebileceğiniz ücretsiz ve Türkçe dil desteği sunan bir sosyal ağ uygulamasıdır.

Ülkemizde de aktif şekilde kullanılan check-in uygulaması Foursquare’in yerine geçen Swarm, daha fazla sosyal içerik sunuyor. Olabildiğince sade tasarlanmış kullanıcı arayüzü ile gelen uygulama konumunu tespit ederek arkadaşlarınızın bulunduğunuz yere ne kadar uzaklıkta olduğunu gösteriyor. Çok yakınınızda olan, birkaç adım ötenizde olan veya size çok uzak olan arkadaşlarınızla ayrı ayrı görebiliyorsunuz. Swarm’ın öne çıkan diğer bir özelliği de arkadaşlarınızı bulunduğunuz etkinliğe davet edebilmeniz. Yakındaki Planlar bölümünden arkadaşlarınızın etkinlik davetlerine göz atabilir veya arkadaşlarınızla buluşma ayarlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra arkadaşlarınızın check-in’leri ve check-in, beğenme ve arkadaşlık istekleri hakkında bildirimler ayrı sekmelerde gösteriliyor. Profiliniz resminize dokunarak profil sayfanızı görüntüleyebilir, kişi ekleme ve ayarlar menüsüne ulaşabilirsiniz. Profilden bahsetmişken Swarm’u kullanabilmeniz için ayrıca üyelik oluşturmanız gerekmiyor. Foursquare profil bilgileriniz uygulamaya otomatik olarak aktarılıyor ve Swarm’u hemen kullanmaya başlıyorsunuz.

Swarm’ı Foursquare’den farklı kılan diğer bir özellik ise check-in’lere eklenen sticker yani etiketler. Profil görüntünüzün yanında bulunan konum simgesine dokunduğunuzda check-in ekranı karşınıza geliyor. Ücretsiz olan bu stickerlardan dilediğinizi seçerek check-in’inize ekleyebiliyorsunuz.

Foursquare’in yeni uygulaması Swarm, iOS 7 yüklü tüm iPhone ve iPad’lerle uyumlu ve hızlı bir şekilde çalışıyor.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Foursquare tarafından geliştirilen Swarm, iPhone ve iPad cihazlarınız üzerinde kullanabileceğiniz bir sosyal iletişim uygulamasıdır.

Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulama sayesinde yakınınızda hangi arkadaşlarınızın bulunduğunu anında öğrenebilir ve onlarla buluşmak için hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.

Bunun yanında arkadaşlarınızla o an için ne yaptığınızı ya da nerede olduğunuzu da paylaşmanızı sağlayan uygulama, mesajlaşma imkanı da tanımaktadır. 

Check-in yapmanın en eğlenceli yolu olarak karşımıza çıkan Swarm uygulamasını mutlaka denemelisiniz.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;