Snapchat

iOS için Anlık Resim ve Video Paylaşma Uygulaması

Platform: İphone ve İpad
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Üretici: Snapchat, Inc
tamindir.com indir.com gezginler.net

Snapchat, iOS cihazınızla yakaladığınız fotoğraf ve videoları arkadaşlarınızla anlık olarak paylaşmanızı sağlayan oldukça eğlenceli bir uygulamadır. Anlık mesajlaşma yazılımlarına farklı bir boyut kazandıran uygulamanın öne çıkan özelliği, kameranızla anlık olarak çektiğiniz fotoğraflar arkadaşlarınız tarafından görüntülendikten sonra otomatik olarak silnmesi.

Uygulama ile dilerseniz çektiğiniz fotoğraflara mesaj ekleyebilir, boya kalemi ile fotoğraflarınız üzerinde çizim yapabilirsiniz.Uygulamayı kullanmanız için öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Uygulama içerisinden ücretsiz üyeliğinizi hızlıca oluşturabiliyorsunuz. Basit bir arayüze sahip uygulamanın kullanımı oldukça basit. Arkadaşlarınızla bir anınızı paylaşmak için fotoğrafınızı çekin, ardından kısa bir mesaj eklemek için fotoğrafın üzerinde dokunun ve açılan klavye ekranından mesajınızı ekleyin. Arkadaşlarınızın sizin belirlediğiniz süre boyunca fotoğraflarınızı görmesini sağlamak için süre belirleyin ve fotoğrafınız gönderin. Süre bitiminde fotoğraf otomatik olarak silinmektedir. Snapchat bölümünden ekran görüntülerine ulaşabilir, Send to böümünden fotoğraflarınızı paylaştığınız arkadaşlarınızı görebilirsiniz. Ayarlar bölümünden size kimlerin Snapchat gönderebileceğini belirleyebilirsiniz.

Mobil cihazınızla yakaladığınız anları arkadaşlarınızla eğlenceli şekilde paylaşabileceğiniz, gizliliğinizi koruyan benzersiz bir uygulama arıyorsanız Snapchat’i denemenizi öneriyoruz.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
Snapchat uygulaması sayesinde iPhone, iPad ve iPod cihazlarınızı kullanarak eş zamanlı bir şekilde arkadaşlarınız ile anlık olarak mesajlaşabilirsiniz. 
 
Snapchat uygulamasının en belirgin ve başka sohbet uygulamalarından ayıran özelliği mesaj gönderdiğiniz kişinin sizin yazdığınız mesajı sizin belirlediğiniz ve 10 saniyeye kadar ayarlayabileceğiniz süre içerisinde okumak zorunda olmasıdır. Eğer mesajı yazdığınız kişi sizin belirlediğiniz bu süre içerisinde mesajınızı okumaz ise göndermiş olduğunuz mesaj silinecek ve arkadaşınız okuyamayacaktır. Sade ve temiz tasarlanmış arayüzü sayesinde kullanımı kolay olan bu uygulama tamamen ücretsizdir.
 

1 Mayıs 2014 tarihinde gelen güncellemeyle beraber;

Yazılı mesajlaşma özelliği ve video görüntülü arama özelliği eklendi.

İndirme Sayfası (indir.com)

Snapchat, hayatınızı paylaşabilmenin en yeni yolu! Bir video veya resim çekin, bir başlık çekin ve bir ya da birkaç arkadaşınıza yollayın. Arkadaşlarınız onu görüntüleyecek, gülecek ve paylaşımınız ortadan yok olacaktır. Evet, Snapchat ile gönderdiğiniz paylaşımlar sizin belirleyeceğiniz bir süre sonrasında (3, 5, 10 saniye gibi) tamamen silinir! Snapchat Story'ye eklerseniz, paylaşımınız 24 saat burada görüntülenebilir.

Resim belki biraz kumlu olabilir, ve siz belki çok süper görünmüyor olabilirsiniz. Deneyin ve anı paylaşın. Uygulama ile anlık resimler videolar paylaşabilir, o anınızı durumunuzu arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz.

Not: Gönderiler sunuculardan silinse bile arkadaşlarınız gönderilerin ekran görüntüsü kaydedebilir.

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;