Scribblenauts Remix

iPhone ve iPad için Kelime Bazlı Bulmaca Oyunu

Platform: İphone ve İpad
Lisans: Demo
Dil: İngilizce
Üretici: Warner Bros.
tamindir.com indir.com

Nintendo DS için çıkan Scribblenauts oyunu dönemin taşınabilir konsollarında oyun algısını allak bullak eden bir yenilik getirmişti. Başarısına PC ve diğer konsollarda da devam eden oyun sonunda mobil cihazlarda da yerini aldı. Android ve iOS kullanıcıları için özelleştirilmiş olan Scribblenauts Remix isimli bu oyun mobil cihazınıza özel bir oynanış tarzıyla son derece verimli bir oyun dinamiği sunuyor. Orjinal oyunun tüm bölümleriyle birlikte 10 ek bölüm de oynamanız mümkün.Oyunda amacınız her bölümde farklı olsa da genelde bulunduğunuz ortamın barındırdığı gizemi veya bulmacayı çözmeniz gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken şey ise klavyeden ihtiyaç duyduğunuz nesnenin adını yazmak. Bunun üzerine haritada beliren nesneleri kullanıp etrafta olan biten her şey ile etkileşim kurmanız mümkün. Scribblenauts'un sizin için barındırdığı nesnelerin sayısını biz bulamadık ancak ciddi bir veritabanından bahsetmemiz mümkün. Yazıp elde ettiğiniz eşyaları görünce sizler de şaşıracaksınız. Bu vesile ile bölümleri alternatif yollardan bitirmek de mümkün oluyor ve bulmacayı çözerken özgün bir oyun deneyimi yaşıyorsunuz. Bu oyunun adını daha önce hiç duymadıysanız çok düşünmeden sahip olmanın yollarını bulmanızı öneririm. Özellikle mobil platformlar için sunulan oyunların fiyatı oldukça hesaplı ve kalite olarak diğer platformlara eşdeğer bir oyun zevki sunarken en ucuz satın alma fırsatını da sundukları için tadından yenmiyor.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Scribblenauts Remix, her yaş grubundan kullanıcının yaratıcılığını ve kelime dağarcığını kullanarak oynayabileceği mükemmel bir oyun. 

İlk olarak Nintendo DS cihazlarında çıkan oyun mobil cihazlara uyarlanmış. Oyun, Nintendo DS'te çıktığı zaman fazlaca kullanıcı tarafından beğenilmiş ve fenomen haline gelmişti. Şimdi mobil cihazlarda geliştirilmiş bölümlerle sunulmakta. Oyunda Maxwell adlı karakteri yönlendiriyoruz ve bölümleri geçmeye çalışıyoruz. Ama bu bölüm geçme olayı, birçok oyununun aksine çok yaratıcı ve eğlenceli bir şekilde kurgulanmış. Yapmanız gereken görevlerdeki başarınız tamamen sizin yaratıcılığınızla alakalı. Engelleri aşmak ve bölümleri başarabilmek için size lazım olan nesneyi yazıyorsunuz ve yazdığınız nesne ekrana geliyor ve dilediğiniz şekilde kullanabiliyorsunuz. Tabii ki bir mobil oyunundan sınırsız bir veri tabanı bekleyemeyiz, ancak oyundaki veri tabanının oldukça geniş olduğunu söyleyebilirim. Örneğin; bir engeli aşmak için Pegasus isimli kanatlı atı bile oyuna dahil edebilirsiniz. Oyun bu yaratıcı kurgusu dışında oldukça da eğlenceli grafiklere sahip. 

Iphone ve İpad'lerinizde sadece 0.99$ gibi makul bir ücret ödeyerek sahip olabileceğiniz bu uygulama, gerçekten ücetinin hakkını veren cinsten. Herkese eğlenceli vakit geçirmeleri adına bu uygulamayı öneririm.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;