RADYO

iOS İçin Radyo Dinleme Uygulaması

Platform: İphone ve İpad
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe
tamindir.com indir.com gezginler.net

SHOUTcast ortaklığı ile birlikte geliştirilen RADYO uygulaması iOS işletim sistemli akıllı telefon sahiplerinin Dünya’nın her yerinden radyoları rahatlıkla dinlemeleri için hazırlanmış bir uygulama.

Kısaca en temel ve güzel özelliklerinden bahsedecek olursak:

- Kayıt yapabilme ve daha sonra kayıttan çalabilme yeteneği- Hızınıza göre ses düzeyini otomatik ayarlama imkanı- Rozet ve sosyal paylaşım olanakları- Sohbet olanakları- Kota takip özelliği

Ayrıca bütün bu özelliklere ek olarak pek çok yerde işinize yarayacak ekstra özellikler de uygulamada yer alıyor. Göründüğü kadarıyla akıllı telefonundan radyo dinlemek isteyenlerin isteyebilecekleri neredeyse her şeyi barındıran uygulama çalışmak için elbette aktif bir internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
RADYO Türkiye' nin en gelişmiş ve en geniş radyo istasyon ağına sahip radyo uygulamalarından biri.
Türkiye' de yayın yapan bütün radyo frekanslarının hemen hemen hepsine ulaşabilidğiniz uygulamada yerel yayın yapan radyolara dahi ulaşabilirsiniz.
Kaydet, Dinle, Sohbet et, Eğlen, Zil sesi yap gibi özellikleri ile size birçok alternatif sunan uygulamada ayrıca destekleyen platformlarda AirPlay özelliğine sahip ve arkaplanda çalışabilmektedir.
Trafik moduna aldığınızda ise uygulama radyonun sesini hızınıza göre artıracak ya da azaltacaktır. Dinlediğiniz şarkıyı ya da frekansı sosyal ağlarda da paylaşabilirsiniz. Radyonunzu televizyonunuza bağlayadabilirsiniz.
İndirme Sayfası (indir.com)

En çok Türkiye Radyosu içeren, stabil çalışan ve en gelişmiş mobil radyo uygulamasıdır. Özel istasyon dizinine ek olarak (neredeyse tüm dünya ülkelerinin kanalları), RADYO, resmi bir SHOUTcast™ ortağıdır.Bu uygulama, RADYO PRO uygulamasının reklam destekli ve istendiğinde yükseltilebilen sürümüdür. Beta, demo ya da test sürümü değildir.

Dünyanın en gelişmiş ve ayrıca 4 farklı kayıt paylaşım özelliğine sahip tek mobil uygulamasına sahip olmak ve sıradışı bir radyo tecrübesi yakalamak üzeresiniz! Kaydet, Dinle, Sohbet et, Eğlen, Zil sesi yap! Dinamik tanıtım turu ile RADYO'nun kullanımı da öğrenmesi de çok kolay!

RADYO, dilediğiniz kanala TEK DOKUNUŞLA ulaşmanın EN kısa yoludur ve birbiri ardında kayan kanal listesiyle sonsuza kadar uğraşmaktan sizi kurtarır! RADYO'da sürekli olarak, kullanıcı tecrübesi gözlemlenip iyileştirmeler yapılır ve yeni kullanım teknikleri araştırılır. Tüm bu süreçteki eleştirileriniz, destekleriniz ve iş birliğiniz için teşekkürü bir borç biliriz!

2009 yılından beri yerli ve yabancı pek çok uygulamaya örnek olan RADYO, son sürümle beraber çıtayı yükseltiyor ve yerli/yabancı radyo uygulamaları içerisinde, tekrar, en gelişmiş özelliklere sahip mobil radyo uygulaması oluyor. RADYO'nun en iyi ve en son sürümü 2012 yılında da örnek olmaya sizlerin de desteğiyle devam edecektir.

Buraya sığdıramadığımız özellikler bazıları:Benzersiz,kayıt özelliği.Kanalları,dilediğiniz kadar kaydedip,dilediğiniz cihazdan dinleyin.(Ne kadar kaydettiğinizi, kaydedebileceğinizi görün!)Kayıtlar,otomatik olarak arka arkaya ve sonsuza kadar çalınabilir.Sıkıştırılmış kayıt formatı kullanılır ve daha uzun süreli kayda olanak sağlanır.Sürekli kayıt modu!Kanal değiştirseniz bile radyo dinle kaydetmeye ve kayıtlarınızı düzenlemeye devam eder!Yani dilediğiniz zaman dilediğiniz kayda geri dönüp dilediğiniz kadar dinleyebilirsiniz(Kayıt düğmesine dokunun ve parmağınızı kaldırmayın)Trafik modu!RADYO,hızınıza göre,sesi otomatik olarak ayarlayacaktır.Dilerseniz bisiklette ya da koşarken kullanın!(GPS gerekir)Otomatik oynatma/kaydetme özelliği.Uygulama kapalı olsa dahi uyarı verilebilir ve haftanın istenilen günü tekrar edilebilir(iOS4.0+)Otomatik ses dengeleyiciRozet ve başarı sistemi!Hedefleri yerine getirin,birbirinden farklı rozetlere sahip olun ve arkadaşlarınıza duyurun!Destekleyen platformlarda AirPlay özelliği+arkaplanda çalışabilmeBluetooth kulaklık desteği(OS3.1+) Kulaklık/Audio kablosu çıkartıldığında, radyoyu kapatma opsiyonu. Arabadan inerken, radyoyu unutabilirsiniz!Kablo takıldığında otomatik olarak tekrar radyonun başlatılması opsiyonu.TV Bilgi Ekranı.RADYO'yu televizyonunuza bağlayın, keyfinize bakın!Yeni istasyon istek formu.Sohbet platformu!Pil Yönetimi, kullanım/veri takibi Twitter,Facebook,Friendfeed,SMS,e-MailUyandırma sistemi ve uyku sayacı (Alarm)Dinamik transfer göstergesi Kotanın tahmini bitiş gösterimi Özel favori sistemi ile kolay yönetim:Kanalın üzerinde parmağınızı sola ya da sağa çekin!Dinamik ve anında kategorilendirme(favorilerde dahi!)Ses şiddetine göreotomatik kanal değiştirme Cihazı sallayarak kanal değiştirme Otomatik sessizleştirme(Cihaz ters çevrildiğinde) Son kanalı otomatik olarak çalma ve dinleme geçmişiEntegre iletişim formu ve yardım

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;