Mindomo

iPhone ve iPad İçin Mind Map Yaratma Uygulaması

Platform: İphone ve İpad
Lisans: Demo
Dil: İngilizce
tamindir.com indir.com

Kendi başımızayken veya ekibimizle beraberken fikirler üretmek istediğimizde, aklımızdaki fikirleri kağıda dökmek oldukça zahmetli bir süreç olabiliyor. Bu işi daha kolay bir şekilde halledebilmek ve fikirlerimizle bağlantılı noktaları en basit yoldan görselleştirmek için mind map yani zihin haritalarının kullanımı son yıllarda giderek popülerlik kazandı.

Mindomo uygulaması da zihin haritaları oluşturabilmek için hazırlanmış mobil uygulamalar arasında yer alıyor ve iPhone yahut iPad cihazlarınızda kolaylıkla kullanılabiliyor. Ücretsiz versiyonu 3 haritayla sınırlı olarak sunulan ve temel düzeyde zihin haritaları yahut sunumlar oluşturabilmek için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçları içerisinde barındıran uygulamanın işinize yarayabileceğine inanıyorum.

Uygulamada fikirlerinizi harita üzerine yerleştirirken, o fikre bağlı diğer noktaları ekleyebiliyor, ayrıca fikirler arası ilişkileri de ayarlayabiliyorsunuz. Her ne kadar online olarak çalışması hedeflense de internet bağlantınız olmadığında da uygulamayı kullanabiliyor, bağlantı kurulduğunda haritalarınızı online hesabınızla senkronize edebiliyorsunuz.

Farklı ihtiyaçlara yönelik olarak farklı tarzda harita şablonlarının bulunması sayesinde kullanırken kendinize en uygun seçeneği belirleyebilirsiniz. Dilerseniz zihin haritanıza görseller eklemek ve böylece onları birer sunum haline getirmek de mümkün. Yanlış bir işlem yaptığınızda kullanabileceğiniz geri al butonu ile geri al işlemini geri almanıza yarayan yenile butonu da uygulamada mevcut.

Herhangi bir şekilde harita yaratma sınırı yahut düzenleme sınırı olmadığı için göz atmaktan hoşlanacağınıza inanıyorum. Dostlarınızla ortak bir şekilde mind mapler üzerinde çalışabileceğinizi de unutmayın.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Mindomo; ekibinizle birlikte fikirler üreterek bu fikirlerinizi kağıda dökmenize olanak sağlayan oldukça faydalı bir uygulamadır.

Oldukça sade bir arayüze sahip olan uygulama düşüncelerinizi ve fikirlerinizi bir zihin haritası ile kolaylıkla kağıda dökmenizi sağlamaktadır. Uygulamanın ücretsiz versiyonu 3 adet zihin haritasına kadar sınırlanmış durumda.

Uygulamayı kullanarak düşüncelerinizi ve fikirlerinizi kolaylıkla kağıda dökebilir, zihin haritanızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz zihin haritasına görseller ve notlar ekleyerek diğer kişilerin fikirlerinizi daha net anlamalarını sağlayabilirsiniz. İnternet bağlantısı olmadan da zihin haritanızı çıkarabileceğiniz uygulama internet bağlatınızın olduğu durumlarda online hesabınız ile senkronize etmektedir.

Fikirlerinizi arkadaşlarınıza daha kolay bir şekilde anlatmanızı sağlayan Mindomo iOS uygulamasını mutlaka denemelisiniz.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;