LG TV Remote-webOS

iOS için LG webOS Akıllı TV Kontrol Uygulaması

Platform: İphone ve İpad
Lisans: Ücretsiz
Dil: Yunanca, Japonca, Portekizce, Lehçe, Fince, Hollandaca,
Üretici: Lg Electronics
tamindir.com indir.com

LG TV Remote-webOS, webOS üzerinde çalışan LG Akıllı TV’ler için tasarlanmış bir uzaktan yönetim uygulamasıdır. 2014 ve daha yeni webOS’lu tüm LG Akıllı TV’ler ile uyumlu olan uygulama TV kumandasını kaybedenler, nereye koyduklarını hatırlayamanlar için basit ve ücretsiz bir çözüm.

Türkçe dil desteği ile gelen LG TV Remote-webOS ile webOS arayüzünü kullanan LG Smart TV’nizi ister telefon isterseniz de tabletinizden kolaylıkla yönetebilirsiniz. Bunun tek yapmanız gereken LG TV’niz ile mobil cihazınıza aynı kablosuz ağa bağlayarak birbirileriyle eşleştirmek. TV’nizi uygulamaya ekledikten sonra tv kumandası ile yaptığınız hemen herşeyi uygulama üzerinden basit dokunma hareketleriyle yapabilirsiniz. TV sesini açma/kısma, kanalları değiştirme, kanalları favorilere ekleme, menüler arasında geçme, arama yapma ve daha onlarca işlev uygulamada sunuluyor. Uygulamanın Türkçe olması tüm bunları rahatlıkla yapabilmenizi sağlıyor.

LG’nin webOS’lu Akıllı TV modelleri için geliştirdiği bu uygulamayı 3 aşama sonrasında kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Tabii ki herşeyden önce LG TV’niz ile iPhone veya iPad’inizin aynı ağa bağlı olduğundan emin olmanız gerekiyor. (Hem cihazınızın hem de telefon/tabletinizden aynı WiFi ağında olması son derece önemli, ufak ama atlanmaması gereken bir işlem.) Sonrasında arama simgesine dokunarak uygulamanın LG webOS Akıllı TV’nizi bulmasını bekliyorsunuz. Eşleştirmenin başarılı bir şekilde yapılabilmesi için onay vermeniz gerekiyor. Onayı verdikten sonra uygulamayı kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Eğer webOS kullanan bir LG Akıllı TV’niz yoksa LG’nin eski model televizyonları için tasarladığı LG TV Remote uygulamasını yüklemeniz gerekiyor.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

LG TV Remote-webOS; webOS üzerinde çalışan LG Akıllı TV'ler için özel olarak tasarlanmış, kullanımı kolay ve tamamen ücretsiz bir uzaktan yönetim uygulamasıdır.

LG Akıllı TV kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış uygulama ile Akıllı TV'nizi oturduğunuz rahat koltuğunuzdan yönetebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, LG TV'niz ve mobil cihazınızı aynı kablosuz ağa bağlayarak birbiriyle eşleştirmek. Bu işlemden sonra TV kumandanız ile yapmış olduğunuz tüm işlemleri iOS cihazınızla yapabilir LG TV'nizi rahat koltuğunuzdan yönetebilirsiniz.

WebOS kullanan bir LG Akıllı TV'niz yoksa eski model LG televizyonlar için tasarlanana LG TV Remote uygulamasını yükleyebilirsiniz.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;