Google Allo

Anlık Mesajlaşma Uygulaması

Platform: İphone ve İpad
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce, Türkçe
tamindir.com indir.com

Google Allo, iOS ile birlikte yenilenen mesajlaşma uygulamasını beğenmediyseniz alternatif olarak kullanabileceğiniz en iyi uygulama. WhatsApp gibi popüler ücretsiz mesajlaşmaya izin veren uygulamalardan farklı olarak akıllı yanıt sistemine sahip olan ve Google’ın servisleriyle entegre çalışan Allo, iPhone kullanıcıları için de ücretsiz indirilmeye açılmış.

iPhone’un kendi mesajlaşma uygulaması iOS 10 ile birlikte yenilendi ve güzel özellikler kazandı ancak tüm özelliklerini kullanabilmeniz için karşınızdaki kişinin de iPhone kullanıcısı olması gerekiyor. Bu noktada WhatsApp öne çıkıyor ancak Google’ın yeni akıllı mesajlaşma uygulaması Allo, oldukça farklı.

Not: "Henüz Türkiye Mağazasında indirilmeye açılmamıştır. Amerika App Store hesabınıza giriş yaparak indirebilirsiniz."

WhatsApp gibi telefon numaranızı girerek ücretsiz üyeliğinizi oluşturup kullanabileceğiniz Google Allo uygulamasında o anda konuştuğunuz mevzuya göre öneriler sunularak mesajlar daha akıcı hale getiriliyor. Örneğin; arkadaşınız köpeğinin fotoğrafını paylaştığında siz daha klavyeyi açmadan çok tatlı – sevimli gibi öneriler çıkmaya başlıyor. Fotoğraf demişken fotoğraflarınıza çizim yapma, büyük emoji ve çıkartmalar göndermeniz mümkün. Ayrıca iPhone’un yenilenen mesajlaşma uygulamasındaki gibi farklı büyüklükte mesajlar gönderebiliyorsunuz.

Tüm anlık mesajlaşma uygulamaları gibi mesajları uçtan uca şifreleyerek korumanın yanı sıra özel bildirimler, belli bir sürenin sonunda otomatik silinen mesajlar özelliğini gizli modda birleştiren Google Allo, şu an için Türkiye’de tam manasıyla kullanılabilir değil. En sevdiğim özelliklerinden akıllı yanıtı sadece İngilizce dilde kullanabiliyorsunuz. Google Asistan da aynı şekilde Türkçe dilde mevcut değil.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Kişiselleştirilmiş iletişim deneyimi sağlayan Google Allo, Google Asistan ile bütünleşik olarak çalışıyor. Bu sebeple kullanıcının alışkanlıklarına göre organize yepyeni bir mesajlaşma deneyimi sunuyor.

Google Allo?dan yararlanabilmek için bir Google hesabınız olması gerekmiyor. Diğer mesajlaşma uygulamalarının çoğunda olduğu gibi Allo?yu da cep telefonu numarasını girerek kullanmaya başlayabiliyorsunuz ve tek bir cihazda kullanabiliyorsunuz.

Allo?da adres defterinizdeki tüm kişiler ile iletişime sağlayabiliyorsunuz. Eğer adres defterinizden seçtiğiniz ve mesaj gönderdiğiniz kişiler Allo?yu kullanmıyorsa kendisine ücretsiz bir SMS gönderiliyor.

Adres defterinizdeki kişiler Allo kullanmaya başladığında ise haberdar ediliyorsunuz. Dolayısıyla artık bu kişilere metin, sticker, fotoğraf, video vs göndermeye başlayabiliyorsunuz. Ayrıca Allo ile metinlerin boyutunu basit bir hareketle büyüterek gönderebildiğiniz gibi; fotoğrafların üzerinde çizimler yaparak daha eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.

İndirme Sayfası (indir.com)