GChord

iPhone Ve iPad İçin Müzik Uygulaması

Platform: İphone ve İpad
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Üretici: Asoft
tamindir.com indir.com

Gitar çalmaya yeni başladıysanız yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi sık sık pratik yapmak ve çalışmaktır. Fakat öncelikle tablarla akorların yerlerini doğru bir şekilde öğrenmek de çok önemlidir. Çünkü parmaklarınızı notalara doğru şekilde basmayı yanlış öğrenirseniz yanlış alışkanlık kazanabilirsiniz.

Gchord da size bu konuda yardımcı olmak için yapılmış bir uygulama. iOS cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bu uygulama gitar çalmaya yeni başlayanlara adeta elektronik bir hoca şeklinde çalışıyor.

Uygulama size notaların yerlerini göstererek parmaklarınızı nereye ve nasıl koymanız gerektiğini öğretiyor. Her nota için 4 farklı parmak yerleştirme çeşidi bulunuyor. Ayrıca uygulama solaklar için de uygun şekilde geliştirilmiş.

Sade, basit ve kullanımı kolay olan bu uygulama ile araştırma yaparak bütün notaları bulabilir ve verilerinizi kaydedebilirsiniz. Eğer siz de gitar çalmaya yeni başladıysanız bu uygulamayı denemenizi tavsiye ederim.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Gitar çalmaya yeni başlayanlar için özel olarak geliştirilmiş, notaları ve sesleri nasıl çıkaracağınıza dair merak ettiğiniz tüm müzik bilgilerine ulaşabileceğiniz oldukça faydalı bir nota öğrenme uygulamasıdır.

Oldukça kolay kullanılabilir arayüz araçları bulunan uygulama sayesinde notaları kolayca öğrenebilir ve sevdiklerinize müzik ziyafeti çekebilirsiniz. Uygulama sayesinde notaları öğrenebileceğiniz gibi gitar üzerinde bu nota seslerini çıkarabilmek için parmaklarınızı nereye koymanız gerektiğini de görebilmeniz mümkün.

Her nota için 4 farklı parmak yerleştirme seçeneği bulunan uygulamada solaklar da unutulmamış. Verilerinizi kaydetmenizi sağlayan uygulamada dilediğiniz zaman geriye doğru araştırma yapabilirsiniz.

Gitar çalmaya başladıysanız ve kendinizi yetersiz hissediyorsanız GChord uygulamasını mutlaka denemelisiniz.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;