Funimate

iPhone ve iPad için Fotoğraf Kolajları Oluşturma Uygulaması

Platform: İphone ve İpad
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Üretici: AVCR, Inc.
tamindir.com indir.com

Funimate, son zamanlarda oldukça popüler olan “Selfie” çekimleri için geliştirilen ve iOS kullanıcılarının gözdesi olmuş bir kolaj uygulamasıdır.

Uygulamanın mantığı gayet basit. Klasik bir “selfie” ya da Türkçe mealiyle “Özçekim” pozu vermek yerine, uygulamanın sunduğu 15’den fazla birbirinden farklı efektlerle birlikte GIF formatında kolaj fotoğraflar oluşturabiliyorsunuz. Kayıt butonuna bastığınızda birkaç saniye sürecek olan kayıt başlıyor, bu sırada çeşitli mimikler oluşturup kaydı tamamlayabilirsiniz. Kayıt bittikten sonra, aynı Instagram’da olduğu gibi efekt bölümüne geçiyorsunuz ve hoşunuza giden GIF animasyonunu seçiyorsunuz. Eğer isterseniz oluşurduğunuz kolaj görüntüye bir müzik ekleyebiliyor ve görüntüye yazı yazabiliyorsunuz. Oluşturacağınız görüntülere hazırlanmanız için 3 saniyelik bir geri sayım sayacı da uygulamanın içerisinde yer alıyor. Ayrıca görüntüleri hem ön kamerayla hem de arka kamerayla çekebiliyorsunuz.

Tamamladığınız görüntüleri ister telefonunuza kaydedebiliyor, hem de sosyal medya hesaplarınızdan arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Eğer klasik bir “selfie” pozu vermek istemiyor, diğerlerinden farklı bir şeyler paylaşmak istiyorsanız, Funimate uygulamasıyla çok farklı görüntüler oluşturabilir ve aynı zamanda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Funimate; iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad cihazlarınız ile çekmiş olduğunuz fotoğraflarınızdan muhteşem kolajlar oluşturarak selfie fotoğraflar elde etmenizi sağlayan kullanımı kolay bir uygulamadır.

Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulama selfie fotoğraf çekerken işinizi kolaylaştırmayı hedefliyor. Selfie çekerken poz vermek yerine uygulama içerisinde bulunan 15'den fazla efekt ile GIF formatında kolajlar oluşturabilirsiniz. Daha sonra kayıt butonuna bastığınızda kayıt işlemi başlar ve bu işlem sırasında dilerseniz fotoğrafınız üzerinde mimik ekleme gibi ufak tefek düzenlemeler yapabilirsiniz.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra aynı Instagram da olduğu gibi efekt bölümüne geçebilirsiniz. Bu bölümden dilediğiniz GIF animasyonu seçerek dilerseniz müzik ve yazı ekleyebilirsiniz. Ayrıca düzenleyeceğiniz görüntüleri cihazınızın ön ve arka kamerasını kullanarak çekebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra kolajlarınızı tüm sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilirsiniz.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;