Dragon Dictation

iPhone, iPod Touch ve iPad İçin Konuşulanı Yazma Uygulaması

Platform: İphone ve İpad
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe, İngilizce
Üretici: Nuance
tamindir.com indir.com gezginler.net

Dragon Dictation, hayatı büyük oranda kolaylaştırabilecek özelliklere sahip bir uygulama. Öyle ki, uygulama ile tüm konuşmanızın yazıya dökülmesini sağlayabilirsiniz.

Türkçe uyumlu olan ve Türkçe konuşmaları başarılı bir şekilde algılayabilen Dragon Dictation, sadece bir tuşa basmanızın ardından tüm sözlerinizi metne dökebiliyor. Oluşturduğunuz yazılı metni kısa mesaj olarak gönderebiliyorsunuz. Bununla birlikte metinleri Facebook ve Twitter üzerinden ileti olarak paylaşabiliyorsunuz.

Dragon Dictation, Türkçe destekli bu tür uygulamaların zor bulunduğunu düşünürsek özellikle de ücretsiz olması bakımından birkaç adım öne çıkıyor.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
Dragon Dictation uygulaması ile teknolojinin nimetlerinden faydalanmanın tadını çıkarttın. SMS?lerinizi, epostalarınızı, sosyal ağ güncellemelerinizi ve web aramalarınızı konuşarak metne dönüştürün.
Yeni sürümünde Türkçe dil desteğide eklenen uygulumayı artık kolay bir şekilde kullanabiliriz.
Dragon Dictation ile SMS, eposta, Facebook ve Twitter üzerinden durum güncellemesini kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Yapamnız gereken ise basit. Tap and dictate tuşuna dokunarak konuşmaya başlayın ve uygulama sizin konuştuklarınızı yazıya döksün.
Uygulama bununla birlikte, kullanıcıların bir çağrıyı yanıtlamak üzereyken ara verdiği durumlarda yazdıkları metni saklayan otomatik kayıt özelliğini de sahip. Dragon Search uygulaması ile  Google ve Yahoo üzerinden aramalar da yapabiliyorsunuz.
İndirme Sayfası (indir.com)

Dragon NaturallySpeaking tarafından desteklenen Dragon Dictation; kolayca konuşup anında mesaj veya e-postalarınızı görmenizi sağlayan kolay kullanılabilir bir ses tanıma uygulamasıdır. Aslında klavye ile yazmaktan beş (5) defaya kadar daha hızlıdır.

Aynı zamanda, Dragon Dictation ile ( Facebook ve Twitter) gibi Sosyal Ağ uygulamalarına durum güncellemelerinizi dikte edebilir veya kendinize not ve bilgi notu gönderebilirsiniz .... Hepsini sadece konuşarak yapabilirsiniz. Hareket halindeyken kısa mesajdan uzun e-postaya kadar veya bunların arasındaki herhangi bir uzunluktaki şeyi yazmayı bırakın ve konuşmaya başlayın.

ÖZELLİKLER• Sesten metne kayıtları SMS, E-posta olarak gönderilebilir veya pano kullanılarak herhangi bir uygulamaya yapıştırılabilir. • Metni Sosyal Ağ uygulamalarına – Twitter ve Facebook – gönderin. • Tavsiye edilen kelimelerin bir listesinin bulunduğu kullanılışlı düzenleme özelliği. • Ses güdümlü düzeltme arayüzü.

GEREKSİNİMLER1.Dragon Dictation ağ bağlantısı gerektirir (WiFi veya 3G/EDGE). 2.Dragon Dictation iPad, iPhone ve ikinci, üçüncü, ve dördüncü nesil iPod Touch’da ( harici mikrofon gereklidir) çalışır.

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;