Detour

IPhone Ve IPad İçin Tur Rehberi Uygulaması

Platform: İphone ve İpad
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Üretici: Detour
tamindir.com indir.com

Daha önce hiç gitmediğiniz bir şehirdesiniz ve orayı tüm ayrıntısıyla gezmek istiyorsunuz. Yalnız rehber tutacak kadar paranız yok veya gezi işini çok büyütmek gibi bir niyetiniz yok. O zaman iOS için geliştirilen Detour uygulaması tam size göre. Bu uygulamayı kullanarak şehri ayrıntılı bir şekilde gezebilir ve oranın kültürünü öğrenebilirsiniz.

Detour, iOS 8 ve üzerisi için geliştirilmiş ve sesli olarak gidilen mekanları tanıtabilen bir tur rehberi uygulaması. Ücretsiz olarak indirip kültür birikiminizi arttıran bu uygulamayı istediğiniz her yerde kullanabiliyorsunuz. Dilerseniz arkadaşlarınızla uygulama içerisinde grup oluşturup aynı mekanları ziyaret edebilir, birbirinizle bilgi paylaşımı yapabilirsiniz. Detour bulunduğunuz şehirdeki turistik mekanları ve bu mekanlara ne kadar uzakta bulunduğunu size otomatik olarak gösterebilir. İstediğiniz takdirde uygulama içerisinde bulunan navigasyon sistemiyle bu mekanlara yön tarifine uyarak ulaşabilirsiniz.

Harita üzerinden yol gösterimi, sesli anlatım özelliği ve gittiğiniz yerdeki turistik mekanları otomatik bulma yeteneğiyle Detour muhteşem bir seyahat uygulaması. Ayrıca  Detour oldukça büyük şeyler vaat ediyor.  Mesela telefona hiç bakmadan bir mekanı sorunsuz gezebileceğinizi iddia eden uygulama bu yöndeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Turistlerin yaya olarak yaptıkları şehir turlarına eşlik etmesi amacıyla geliştirilen Detour, iPhone ya da iPad cihazınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz konum tabanlı sesli bir gezi rehberi uygulamasıdır.

Sıradan şehir gezintilerinde kurtulmak isteyen iOS kullanıcılarına önereceğimiz uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ancak şehirlerin bazı bölgelerini kapsayan her tur için 5 dolar ödemek gerekiyor. Uygulamanın yıllık şehir aboneliği ise 20 dolar.

Özellikle yürüyüş turlarında faydalı olan Detour, hem GPS hem de iBeacon bağlantılarını dikkate alan konum bazlı yapısı ile dikkat çekiyor. Uygulama aynı zamanda grup turlarında da kullanılabiliyor.

Şimdilik sadece San Francisco'da kullanılabilen Detour'u incelemenizi tavsiye ederiz.

İndirme Sayfası (indir.com)