BlaBlaCar

iPhone ve iPad için Şehirlerarası Yolculuk Paylaşım Ağı

Platform: İphone ve İpad
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Üretici: Comuto
tamindir.com indir.com

Aktif olarak araba kullananların en büyük problemi sıkışık trafiktir. Mobil cihaz teknolojinin gelişmesiyle birlikte üreticiler bu soruna büyük ölçüde çözüm bulmaya çalışıyor ve görünüşe göre başarılı da oluyorlar.

BlaBlaCar isimli bu uygulama sayesinde artık şehirlerarası yolculuk yapacak olan kişiler birlikte seyahat edebilecek. Uygulama ile araç sahibi bir kişiyi buluyorsunuz ve gideceğiniz yer ortaksa birlikte seyahat ediyorsunuz. Temmuz ayında Index Ventures, Accel Partners, ISAI ve Lead Edge capital’dan 100 milyon dolarlık yatırım alan BlaBlaCar artık Türkiye pazarında da yer alıyor.

25 Eylül tarihinde kullanıma açılacak olan BlaBlaCar sayesinde kullanıcılar tamamen ücretsiz olarak sosyal ağa katılabiliyor. Gidecekleri yer ve tarihi de seçtikten sonra yolculuk detaylarını belirterek kendilerine en uygun kullanıcıyla etkileşime girebiliyor.

Uygulama temel olarak hem ulaşım masraflarını hem de tarfik sorununu en aza indirmeyi amaçlıyor. Eğer siz de sık sık seyahat ediyorsanız hem başkalarına faydalı olabilir hem de işiniz düştüğünde başkalarından yardım alabilirsiniz.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Şehirler arası yolculuk yapmak isteyen kullanıcılar arasında yolculuk organize edilmesini sağlayan BlaBlaCar, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz indirerek kullanabileceğiniz bir yolculuk paylaşım uygulamasıdır.

Yolculuk maliyetlerinin yüksek olduğundan şikayetçi olan mobil kullanıcılar için geliştirilmiş uygulama sayesinde, yolculuk etmek isteyen sürücüler araçlarında bulunan boş koltuklar için aynı yöne gidecek olan yolcuları bulabilecekleri gibi daha ucuz seyahatin önüde açılmış oluyor.

Facebook hesabıyla giriş yapılan uygulamada kullanıcılar, üye profillerini inceleyerek seyahat edecekleri kişileri kendileri seçebiliyor, mesajlaşma sistemi sayesinde diğer üyeler ile doğrudan iletişim kurabiliyor, seyahat sonrasında üyeler birbirleri için puanlama yapabildikleri gibi yorumda yazabiliyorlar.

Özellikle bayanların güvenliği düşünülerek hazırlanmış olan 'sadece bayanlar' seçeneği sayesinde erkekler ile yolculuk yapmak istemeyen bayan kullanıcılar, yolculuklarını bayanlar ile gerçekleştirebiliyorlar.

Yolculuk paylaşımına dayanan yeni bir ulaşım ağı olan BlaBlaCar hem öğrencilerin hem de çalışanların daha ucuz seyahat etmek için kullanabilecekleri mükemmel bir sosyal ağ uygulamasıdır.

İndirme Sayfası (indir.com)