B612

iOS için Özçekim Uygulaması

Platform: İphone ve İpad
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Üretici: Naver
tamindir.com indir.com

B612, popüler mesajlaşma uygulaması LINE'ın yaratıcıları tarafından geliştirilmiş selfie’cilere özel kamera uygulamasıdır. İsmini Küçük Prens adlı romanda baş rol karakterinin yaşadığı gezegenden alan uygulamada harika selfie çekimlerini mümkün kılan seçeneklerin dışında hiçbir gereksiz özellik bulunmuyor.

Kendilerini çekip sosyal ağlarda ve bloglarında paylaşmayı seven kullanıcılara yönelik bir kamera uygulaması olan B612, özçekim odaklı olduğundan iPhone’unuzun sadece ön kamerasını kullanıyor. Uygulamayı açtığınızda ön yüz kamerası otomatik olarak devreye giriyor. Fotoğrafınızı çekmek içinse ekranın herhangi bir noktasına dokunmanız yeterli oluyor. Çektiğiniz fotoğraflar otomatik olarak kaydedilmiyor. Arka arkaya çektiğiniz fotoğraflarınızın arkasından, gerçekten iyi çıktığınızı düşündüğünüz fotoğrafınızı kaydediyor ve sosyal ağlarda hızlıca paylaşıyorsunuz.

Telefonunuzun sesi açık olsa dahi selfie fotoğraflarınızı sessiz olarak çeken uygulamada 40’dan fazla filtre seçeneği bulunuyor. Rastgele seçilen filtreyi beğenmezseniz, basit kaydırma hareketiyle filtreler arasında geçiş yapabilir, beğendiğinizi uygulayabilirsiniz. Ayrıca tek bir karede farklı fotoğraflarınızı toplayan kolaj özelliği de mevcut. Kullanımı da son derece basit.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

LINE'ın selfie (özçekim) için geliştirdiği B612, gereksiz kamera özelliklerinden arındırılarak sadece selfie'lerin daha iyi görünmesini sağlayan ücretsiz bir kamera uygulamasıdır.

Kullanıcılara sunduğu sayısız özelliklerle, özellikle selfie çılgınlarının fotoğrafları üzerinde harika değişiklikler yapmasını kolaylaştıran uygulama, sosyal ağlarda veya kişisel bloglarda fotoğraf paylaşmayı seven kullanıcılar için kusursuz imkanlara sahip.

Otomatik olarak ön kamerayı kullanma özelliğine sahip olan B612, tek elle kullanım imkanı sunuyor. Yani uygulama ile fotoğraf çekmek için ekrana sadece bir kere dokunmanız yeterli oluyor. Dilediğiniz fotoğrafları cihazınıza kayıt eden uygulama istemediklerinizi ise kayıt etmiyor. Kayıt için ekranın sağ alt köşesinde bulunan Kaydet tuşuna basmanız yeterli oluyor.

Ayrıca selfie'lerde kullanılmak üzee 49 farklı filtre seçeneğini de sunan uygulama fotoğraf çekimi sırasında ekranın ortasında bulunan tuşa basarak bu filtrelerden rastgele seçim yapabiliyor.

Ekranın sol altında bulunan butona tıklayarak fotoğraf çekmeden önce kolaj özelliğini aktif hale getirebiliyorsunuz. Her fotoğraf için farklı filtrelerin seçilebildiği B612, çektiğiniz selfie'leri Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarınızda paylaşmanıza da imkan tanıyor.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;